12 decembro 2017

LXIX TORNEO DE NAVIDAD

O sábado 16 de nadal celebraremos o LXIX Torneo de Navidad.

Entre os cambios deste 2017 que remata en Artesanos un deles é od e darlle nova forza a este torneo.

Nome do Torneo: LXIX TORNEO DE NAVIDAD

Data: 16 de decembro de 2017.

Lugar: Reunión Recreativa e Instructiva de Artesanos. San Andrés. A Coruña.

Hora de inicio: 17,00.

Hora de entrega de premios aproximada: 19,30.

Sistema de xogo: Suízo a 5 roldas.

Desempates: A sortear tras a derradeira rolda.

Ritmo de xogo: 15 minutos a finish.

Horario das roldas: 17,00 / 17,30 / 18,00 / 18,30 / 19,00.

Categorías: Absoluta, Sub14, Sub12, Sub10 e Sub8.

Premios:
En cada categoría:
1º Clasificado: Trofeo.
2º Clasificado: Trofeo.
3º Clasificado: Trofeo.

Cota: Gratuito.

Advertencia: Os participantes na proba autorizan a publicación dos sus datos persoais nos diferentes medios que a organización considere oportunos para a necesaria difusión do evento (resultados, clasificacións, participantes... etc.) así como a súa presencia nas fotos realizadas cos mesmos propósitos.

A participación leva aparellada a aceptación destas normas.

Inscrición: a través desta ligazón... PREME

13 outubro 2017

IV Torneo da AAVV de Sigrás

El sábado 21 de Octubre tendrá lugar en el local de la AAVV de Sigrás un torneo de ajedrez a las 16:00 con trofeo para los 3 primeros clasificados en las categorías absoluta y sub-14.

Clasificacion final XVII Agosto en Cambre

XVII Agosto en Cambre

Clasificaciones tras la ronda 7 (última ronda)

Pos ID T NAME Rtg PRtgFedPts DirE Buc1 BucT Cmlt
11GM Strikovic, Aleksa 26072466SRB 6.5 0.0 30.0 33.0 27.0
22GM Petkov, Vladimir 25152329BUL 6.0 0.0 33.0 36.5 26.5
37FM Garcia Carbo, Marcial 22182089ESP 6.0 0.0 28.0 30.5 24.0
414 Chao Vale, Fernando 18482090ESP 6.0 0.0 25.5 28.5 23.0
54FM Sanchez Aller, Fernando 23402212ESP 5.5 0.0 29.5 32.5 25.0
63IM Gonzalez Perez, Arian 24392147FID 5.5 0.0 29.5 32.5 23.5
710 Cantorna Berdullas, Diego 19421918ESP 5.5 0.0 24.0 26.0 23.0
811 Perez Carballo, David 19231806ESP 5.0 0.0 31.0 34.0 24.0
98IM Guerra Bastida, Diego 22161987ESP 5.0 0.0 28.5 31.5 23.0
1013 Arias Rodriguez, Manuel Ramon 18911948ESP 5.0 0.0 28.0 30.5 21.0
115FM Zurano Lopez, Pedro 23051924ESP 5.0 0.0 26.5 29.0 22.0
1240 Creo Abeijon, Diego 15661603ESP 5.0 0.0 24.5 25.5 20.0
1316 Rocha Romaus, Gumersindo 17731526ESP 5.0 0.0 23.5 26.0 19.0
1467 Fernandez Lopez, Pedro 13181555ESP 5.0 0.0 22.5 24.5 16.0
1524 Bugliot Mateo, Diego 17011766ESP 5.0 0.0 22.0 24.0 20.0
1625 Rodriguez Ferreiro, Jose Camilo 16801712ESP 5.0 0.0 20.5 22.5 19.0
176FM Cenal Gutierrez, Ruben 22321928ESP 4.5 0.0 28.5 31.5 20.0
1819 Casas Reza, Pablo 17571680ESP 4.5 0.0 27.0 30.0 19.5
1991 Minana Campoy, Jose Angel 01772ESP 4.5 0.0 26.0 29.0 18.0
2045 Pareja Cerrato, Antonio 15341314ESP 4.5 0.0 25.0 28.0 19.5
2123 Garcia Veiras, Francisco Javier 17021674ESP 4.0 0.0 26.5 29.0 20.0
2226 Hidalgo Romero, Antonio 16731733ESP 4.0 0.0 26.0 28.0 19.0
2353 Hidalgo Mera, Brais 14291710ESP 4.0 0.0 25.0 26.0 15.0
2463 Vazquez Porta, Andres 13441723ESP 4.0 0.0 24.5 27.5 19.0
2520 Pena Varela, Martin 17421660ESP 4.0 0.0 24.5 26.5 18.0
2631 Del Rio Rey, Julian 16551615ESP 4.0 0.0 24.5 26.5 16.0
2755 Bouza Santiso, Roque 14261352ESP 4.0 0.0 23.5 25.5 16.0
2851 Fernandez Lage, Ramon 14491631ESP 4.0 0.0 23.5 25.5 14.0
2961 Hervada Rivera, Martin 13611225ESP 4.0 0.0 23.0 25.0 14.0
3029 Garcia Outeiro, Xose Breogan 16591348ESP 4.0 0.0 23.0 24.0 17.0
3164 Quintas Fernandez, Marta 13381185ESP 4.0 0.0 21.0 22.0 13.0
3222 Rey Farina, Angel 17361432ESP 4.0 0.0 20.0 22.0 17.0
3318 Saavedra Carballido, Gregorio 17611454ESP 4.0 0.0 18.5 20.5 11.0
3469 Freire Castro, Sergio 13061252ESP 4.0 0.0 18.5 19.0 13.0
3544 Garcia Canedo, Jose Antonio 1548777ESP 4.0 0.0 17.5 18.5 10.0
3646 Iglesias Gonzalez, Sabela 15251378ESP 3.5 0.0 25.0 28.0 17.0
3730 Lopez Robles, Rodrigo Julio 16561553ESP 3.5 0.0 24.0 25.0 14.5
3837 Pena Barbeito, Rodrigo 16021112ESP 3.5 0.0 23.5 25.5 15.0
3957 Mosqueira Rey, Jesus Manuel 14251202ESP 3.5 0.0 21.5 23.5 12.0
4060 Mallo Penas, Antonio 13901303ESP 3.5 0.0 21.0 24.0 14.5
4135 Leal Valdes, Francisco Jose 16141451ESP 3.5 0.0 21.0 24.0 12.5
4278 Seijas Otero, Ana Belen 11561345ESP 3.5 0.0 21.0 23.5 13.5
4328 Figueiras Arias, Daniel 16611271ESP 3.5 0.0 21.0 22.0 13.5
4432 Recuna Aranda, Miguel 16441278ESP 3.5 0.0 19.5 20.5 9.0
4550 Leis Racedo, Pablo Ezequiel 14611628ESP 3.0 0.0 27.0 29.0 14.0
4649 Esteve Perez, Manuel Fulgencio 14941455ESP 3.0 0.0 26.5 28.5 16.0
4747 Siso Lale, Juan Carlos 15001487ESP 3.0 0.0 25.5 27.5 16.0
4848 Villodas Vazquez, Alejandro 14981217ESP 3.0 0.0 24.5 26.5 13.5
4952 Freire Boudon, Carlos 14461567ESP 3.0 0.0 24.5 25.5 14.0
5041 Castelo Ramos, Jose Luis 15631284ESP 3.0 0.0 22.5 23.0 14.0
5136 Salgueiro Aguirre, Juan Ramon 16131060ESP 3.0 0.0 22.0 23.0 14.0
5233 Perez Pardo, Ricardo 16371296ESP 3.0 0.0 21.5 23.5 14.0
5339 Cassar Penas, Angelo 15801246ESP 3.0 0.0 21.0 23.0 13.0
5466 Filgueiras Basanta, Alvaro 13201289ESP 3.0 0.0 21.0 23.0 11.0
5559 Sanchez Garcia, Rafael 13961335ESP 3.0 0.0 21.0 21.5 13.0
5688 Fagil Coslado, Jose Manuel 01352ESP 3.0 0.0 20.5 21.5 12.0
5762 Quintas Gomez, Jesus Alberto 13501088ESP 3.0 0.0 20.5 21.5 11.0
5874 Quintas Fernandez, Paula 12781245ESP 3.0 0.0 20.0 20.5 10.0
5971 Iglesias De las Heras, Francisco 12951085ESP 3.0 0.0 19.0 21.0 9.0
6092 Mosqueira Vidal, Jesus 01065ESP 3.0 0.0 18.5 19.5 8.5
6176 Peteira Mosteirin, Pablo 1222834ESP 3.0 0.0 17.0 17.5 7.0
6256 Carrera Vidal, Borja 14251161ESP 2.5 0.0 25.0 27.0 12.0
6377 Mira Gonzalez, Angel 12131390ESP 2.5 0.0 24.5 27.5 14.0
6495 Song, Jialin 01284ESP 2.5 0.0 20.0 21.0 9.0
6554 Fernandez Rilo, Juan 14281136ESP 2.5 0.0 18.5 19.5 9.5
6665 Fernandez Mujin, Adrian 1330499ESP 2.5 0.0 17.0 18.0 6.5
6758 Couselo Fernandez, Juan Carlos 14191191ESP 2.0 0.0 24.0 25.0 11.0
6870 Hidalgo Mera, Iago 12981144ESP 2.0 0.0 22.0 24.5 11.0
6972 Peteira Cabana, Juan 12861014ESP 2.0 0.0 21.5 22.5 7.0
7086 Ctuffi Bompenza, Tito 01050ESP 2.0 0.0 20.5 23.0 6.5
7168 Carrera Vidal, Izan 13171170ESP 2.0 0.0 20.5 22.5 9.0
7296 Vazquez Iglesias, Martin 0972ESP 2.0 0.0 20.0 21.0 6.0
7381 Pena Dosil, Jose Antonio 1120875ESP 2.0 0.0 18.0 19.0 5.0
7483 Arias Fernandez, Marcos 01103ESP 2.0 0.0 16.5 17.5 6.0
7579 Blandon Pao, Roberto 1128631ESP 1.5 0.0 19.0 21.0 6.5
7689 Fernandez Vilas, Ramon 0884ESP 1.0 0.0 21.5 23.5 5.0
7780 Rego Diaz, Cristina 1120549ESP 1.0 0.0 18.5 19.0 1.0
7890 Lema Cacheiro, Dario 0514ESP 1.0 0.0 17.0 18.0 4.0
7973 Recuna Aranda, Xoan 1280700ESP 1.0 0.0 17.0 18.0 2.0
8085 Castineira Gonzalez, Angela 0802ESP 1.0 0.0 14.0 15.0 3.0
8117 Lopez Grana, Carmen(W) 17731311ESP 0.5 0.0 17.5 19.0 3.5
829 Navarro Rivas, Rashid(W) 19540FID 0.0 0.0 16.5 17.5 0.0
8312 Martinez Rodriguez, Rolando(W) 19140ESP 0.0 0.0 16.5 17.5 0.0
8415 Tubio Agrasar, Pablo(W) 18260ESP 0.0 0.0 16.5 17.5 0.0
8521 Palacios Gonzalez, Miguel(W) 17390ESP 0.0 0.0 16.5 17.5 0.0
8627 Diaz Garcia, Juan Manuel(W) 16620ESP 0.0 0.0 16.5 17.5 0.0
8734 Chao Franco, Jose Manuel(W) 16150ESP 0.0 0.0 16.5 17.5 0.0
8838 Fondo Busto, Oscar(W) 15830ESP 0.0 0.0 16.5 17.5 0.0
8942 Moreno Polaino, Juan(W) 15610ESP 0.0 0.0 16.5 17.5 0.0
9043 Carballido Bouzas, Adan(W) 15540ESP 0.0 0.0 16.5 17.5 0.0
9175 Chao Vale, David(W) 12580ESP 0.0 0.0 16.5 17.5 0.0
9282 Albalat Moya, Ernesto(W) 00ESP 0.0 0.0 16.5 17.5 0.0
9384 Arrese, Rafael(W) 00ESP 0.0 0.0 16.5 17.5 0.0
9487 De Blas Fernandez, Angel(W) 00ESP 0.0 0.0 16.5 17.5 0.0
9593 Ojeda Gonzalez, Francisco German(W) 00ESP 0.0 0.0 16.5 17.5 0.0
9694 Ojeda Mella, Aythami(W) 00ESP 0.0 0.0 16.5 17.5 0.0
Tie Break legend:
DirE : Direct Encounter
Buc1 : Buchholz Cut 1
BucT : Buchholz Total
Cmlt : Cumulative

14 maio 2017

Campións escolares alevíns

Este sábado o noso equipo Alevín integrado por Nico, Noa, Vera, Joel e Jaime lograron repetir o triunfo do ano pasado para noso club na categoría alevín no Campionato provincial celebrado en Noia.
Por detrás do Xadrez das Mariñas nesta categoría acabaron o Liceo de Noia, a Universidade de Santiago e o Club Xadrez Rianxo.
Noraboa aos campións!

(Mais fotos no noso Facebook)

11 maio 2017

Bus para Noia

Confirmado o transporte para participar no Campionato Provincial de Xadrez do próximo sábado, 13 de maio, en Noia.
A ruta quedaría como segue:

- 1 só autobús coa 1ª parada  ás 9.15 horas na Praza de Agustín Díaz (na entrada á zona de aparcadoiro do parque que está en fronte do Polideportivo de Elviña para recoller a ANPA XANELA, ESCOLA TECNICA XADREZ, XADREZ DAS MARIÑAS E A-D. ALEXANDRE BÓVEDA), e 2ª parada no CEIP Canosa-Rus - A Braña s/n Erbecedo. (Coristanco) para recoller a CANOSA-RUS e dirixirse cara a NOIA.

10 maio 2017

CAMPIONATO PROVINCIAL DE XADREZ

CAMPIONATO PROVINCIAL  DE XADREZ
BENXAMÍN, ALEVÍN E INFANTIL
Noia, 13-05-2017

NORMATIVA

O Servizo de Deporte da Coruña, da Secretaría Xeral para o Deporte, en colaboración coa  A.D. “As Rías”, organiza o Campionato Provincial de Xadrez, do Programa XOGADE (Xogos Galegos Depotivos en Idade Escolar), nas categorías Benxamín, Alevín e Infantil, correspondente á tempada 2016/2017.

1. PARTICIPANTES
Participarán nesta competición os equipos que se clasificaron nas fases Intercomarcais de Coruña,  Noia e Santiago, das categorías Benxamín (nados nos anos 2008/2007), Alevín (nados nos anos 2006/2005), e Infantil (nados nos anos 2004/2003).

2. LUGAR E DATA
A competición terá lugar no Pavillón da Sociedade Liceo de Noia,  en xornada completa, por sistema de liga.
Data: Sábado 13 de maio de 2017.
Hora: de 11:00  a 14:00 hs. e de 15:30 a 17:30, coa clausura a continuación.

3. COMPOSICIÓN DOS EQUIPOS
Cada equipo estará integrado por catro xogadoras/es e dúas/dous suplentes e un/unha adestrador/a-delegado/a. Os equipos poderán participar cun máximo de 3 xogadoras/es da categoría inmediata inferior, perdendo estas/es xogadoras/es a categoría que lles corresponde pola súa idade.
Como novidade para este campionato permitirase facer selección de xogadores dentro da mesma categoría e Entidade, que participaran nas fases anteriores

4. INSCRICIÓNS
As inscricións realizaranse utilizando a folla que se adxunta con esta normativa e deberán enviarse á Agrupación Deportiva Escolar “As Rías” por correo electrónico (xadrezbretema@gmail.com ), e copia a deportes.coruna@xunta.gal, antes das 14:00 horas do martes 9 de maio de 2017. Os equipos participantes deberán presentar nos encontros a Folla de inscrición do programa XOGADE que facilita o programa informático na páxina de Internet www.deporteescolargalego.com, no que consta o nº de identificador de deportistas, adestradores/as e delegados/as. Aconséllase vir provistos do DNI.

5. ACREDITACIÓN DOS PARTICIPANTES
O programa permite subir á páxina a foto do deportista, co cal queda correctamente acreditado para calquera competición do programa Xogade. Nesta fase provincial, será o xeito oficial de acreditación, aconsellamos vir provistos do DNI.

6. DESPRAZAMENTOS
No caso de necesitar transporte deberán solicitalo ao Servizo de Deporte da Coruña, ao correo sdbus.co@hotmail.es, antes das 20.00 horas do martes 9 de maio de 2017.
No correo teñen que indicar: Nome e día da competición, nome da entidade que solicita o transporte e zona á que pertence (Coruña, Noia ou Santiago), nº de prazas totais (deportistas+adestradores), hora e lugar de saída, hora prevista de regreso, enderezo de destino e nóme e teléfono móbil do responsable da entidade que vai no autobús.

7. MANUTENCIÓN
 O Xantar para este Campionato, correrá pola conta dos participantes.

8. NORMAS TÉCNICAS
O torneo disputarase por sistema de liga, realizándose no mesmo local de xogo o sorteo para os encontros. Cada encontro constará de 4 partidas. No caso de haber só dous equipos nalgunha categoría, realizarase un encontro a dobre volta.
A orde de forza de cada equipo non poderá variarse no transcurso do torneo.
O ritmo de xogo será de 45 minutos por xogador a finish.
A clasificación final realizarase segundo o número de puntos totais obtidos por cada equipo.
En caso de empate, prevalecerá o resultado do enfrontamento directo.
Se persistise o empate, aplicarase o seguinte criterio: puntuación ponderada (por taboleiro): consistirá en multiplicar o resultado do primeiro taboleiro por catro, o do segundo por tres, o do terceiro por dous e o do cuarto por un, sumándose ao final os catro taboleiros. No suposto de persistir o empate, contará o resultado do primeiro taboleiro. Se tampouco se resolve a igualdade, o equipo que xogase con negras no primeiro taboleiro será o vencedor.
Prohíbese a entrada/permanencia na sala de xogo con teléfonos móbiles ou calquera dispositivo electrónico encendido, agás a organización.
Quedan totalmente prohibidos os comentarios sobre as partidas en xogo, sendo estes penalizables.
Os/as xogadores/as poderán consultar co seu delegado para abandonos e ofertas de táboas. Deberán avisar previamente ao árbitro. O delegado deberá contestar de forma lacónica e sen proporcionar información algunha sobre a partida.
Non se permitirán análises na zona de xogo.
Os/as xogadores/as que, por razón xustificada, desexen abandonar a sala de xogo no transcurso das súas partidas, deberán solicitar a autorización do Árbitro.
Aplicaranse as Normas técnicas de Xadrez do programa XOGADE (Xogos Galegos Deportivos en idade escolar). Todos os aspectos non recollidos neste regulamento regularanse pola normativa FIDE.

9. CLAUSURA
A entrega de trofeos e medallas a todos os participantes terá lugar ao finalizar a competición, na mesma sala de xogo.

10. EQUIPOS PARTICIPANTES
Categoría Localidade ENTIDADE ZONA

BENXAMÍN
CARBALLO CANOSA-RUS CORUÑA
RIVEIRA EDM RIVEIRA NOIA
RIANXO CLUB XADREZ RIANXO NOIA
SANTIAGO E. XADREZ COMPOSTELA-PELETEIRO SANTIAGO

ALEVÍN
SADA XADREZ DAS MARIÑAS CORUÑA
RIANXO CLUB XADREZ RIANXO NOIA
NOIA ESCOLA XADREZ BRETEMA NOIA
SANTIAGO USC SANTIAGO

ALEVÍN FEMININO
A CORUÑA XANELA CORUÑA
CEE COLEXIO MANUELA RIAL MOUZO NOIA
SANTIAGO CEIP LOPEZ FERREIRO SANTIAGO

INFANTIL
A CORUÑA ESCOLA TÉCNICA DE XADREZ CORUÑA
A CORUÑA ALEXANDRE BÓVEDA CORUÑA
RIANXO CLUB XADREZ RIANXO NOIA
SANTIAGO ALGALIA-PELETEIRO SANTIAGO

11. ENCONTROS E HORARIOS
1ª Rolda: 11:00
2ª Rolda: 12:30
3ª Rolda: 15:30
Clausura: 17:30 hs. aprox. (poderá adiantarse en función da duración das partidas).

PARA TODAS AS CATEGORÍAS MIXTAS
HORA ENCONTRO
11:00 Equipo nº 2 – Equipo nº 3
Equipo nº 1 – Equipo nº 4
12:30 Equipo nº 1 – Equipo nº 2
Equipo nº 3  - Equipo nº 4
15:30 Equipo nº 3 – Equipo nº 1
Equipo nº 2 – Equipo nº 4

12. CENTROS DE ASISTENCIA SANITARIA 
En caso de lesión ou accidente deportivo, deberán presentar no centro de asistencia o parte de accidentes de SegurCaixa ADESLAS debidamente cumprimentado, que poderán sacar na páxina Web de Xogade www.deporteescolargalego.com, e acudir ao seguinte centro médico:

Policlínico La Rosaleda
Santiago León de Caracas, 1
Santiago de Compostela
Teléfono: 981551200